Jak długo trwa budowa domu szkieletowego?
Domy z drewna wciąż cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością, a wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z tych najważniejszych jest oczywiście krótki czas wnoszenia budynku. Dzięki temu możesz cieszyć się swoim wymarzonym domem o wiele szybciej niż w przypadku zdecydowania się na tradycyjną technologię murowaną. Sprawdź, jak długo trwa budowa domu szkieletowego i z czego wynika krótki czas wznoszenia tego rodzaju budynku!
Ile trwa budowa domu szkieletowego i co ma na to wpływ?
Budowa domu szkieletowego trwa zwykle do 3-4 miesięcy. Jest to bardzo niewiele, zwłaszcza w porównaniu ze wznoszeniem budynku w tradycyjnej technologii, co może trwać nawet rok czy 2 lata. Z czego wynika tak krótki czas?
Przede wszystkim z tego, że do budowy domów w technologii szkieletowej wykorzystuje się gotowe, przygotowane wcześniej elementy konstrukcji. Transportowane są one na plac budowy, a następnie łączone ze sobą. Nie zajmuje to wiele czasu i jest stosunkowo proste, dlatego czas wznoszenia takiego obiektu nie jest długi.
Innym czynnikiem, skracającym cały proces do minimum, jest niewiele tzw. prac mokrych. Poszczególne elementy z drewna łączy się za pomocą śrub i gwoździ, dzięki czemu budowę można realizować również podczas okresu jesiennego lub zimowego. Po jej zakończeniu możesz niemal od razu wprowadzić się do swojego wymarzonego domu!
Uwaga! Na krótki czas budowy domu kanadyjskiego wpływ mają również oszczędne fundamenty oraz proste konstrukcje ścian, które wypełnia się np. wełną skalną. Również to powoduje, że technologia szkieletowa jest tak konkurencyjna dla tradycyjnych metod wznoszenia budynków.
Pamiętaj, że czas budowy Twojego wymarzonego domu z drewna uzależniony jest od kilku czynników. Mowa tu o:
- powierzchni domu;
- stopnia skomplikowania projektu;
- zastosowanych materiałach;
- zatrudnionych wykonawcach.
Stawiając na specjalistów Drewdom, masz pewność, że Twój dom szkieletowy zostanie wybudowany w zaledwie kilka miesięcy, a prace nie będą przeciągały się w nieskończoność. Efekt? Wprowadzisz się do budynku w ustalonym terminie i unikniesz jakichkolwiek problemów!
Szybka budowa to nie wszystko, czyli inne zalety domów szkieletowych
Krótki czas budowy to tylko jeden z powodów, dla których inwestorzy coraz chętniej decydują się na to rozwiązanie. Domy szkieletowe posiadają wiele innych zalet, a do tych najważniejszych zaliczamy:
- spore oszczędności – koszt budowy domu szkieletowego może być nawet o 30% niższy niż w przypadku domu murowanego;
- wieloletnią trwałość – domy szkieletowe wznoszone są z odpowiednio przygotowanych, prefabrykowanych elementów drewnianych, które wykazują doskonałą odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych;
- odpowiedni, zdrowy mikroklimat – domy z drewna gwarantują prawidłowy poziom wilgotności w pomieszczeniach i są przyjazne alergikom;
- ogromne możliwości rozbudowy i przebudowy w przyszłości.
Warto również dodać, że domy wznoszone w technologii szkieletowej prezentują się nad wyraz okazale, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.