Czy opłaca się budować dom szkieletowy?
Wzrost popularności domów szkieletowych w ostatnich kilkunastu latach nie jest dziełem przypadku. Składa się na to wiele czynników, które zachęcają do skorzystania z technologii szkieletowej coraz większą liczbę inwestorów. Czy opłaca się budować dom szkieletowy? Tak, a wpływ na to mają przede wszystkim dwie kwestie – niska cena oraz krótki czas budowy.
Liczy się cena!
Budowa domów w technologii szkieletowej ma jedną zasadniczą przewagę nad budownictwem tradycyjnym – jest mniej kosztowna. Wynika to z dwóch czynników – po pierwsze drewno jest surowcem stosunkowo tanim, a po drugie czas budowy takiego obiektu jest o wiele krótszy. Oczywiście nie oznacza to, że konstrukcja okaże się mniej solidna – odpowiednio zabezpieczone i prefabrykowane drewno będzie niezwykle trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu dom szkieletowy pozostanie piękny i funkcjonalny nawet po kilkudziesięciu latach.
Ile w takim razie kosztuje budowa takiego obiektu? Wszystko zależy od rozwiązania wybranego przez inwestora. W przypadku stanu surowego cena wynosi około 1500 zł brutto/m2, zaś stanu deweloperskiego – 3100 zł brutto/m2. Oczywiście możliwe jest także wybudowanie domu szkieletowego, który zostanie kompleksowo wykończony i będzie gotowy do natychmiastowego zamieszkania. W takiej sytuacji cena będzie wyższa, ale wciąż na tyle niska, by stwierdzić, że taka inwestycja okaże się niezwykle opłacalna.
Krótki czas budowy domów szkieletowych
Jak wiadomo, dla większości inwestorów „czas to pieniądz”. Opłacalność budowy domów szkieletowych wynika również z faktu, że czas ich budowy jest naprawdę krótki. Jak bardzo? To oczywiście zależy od rozwiązań wybranych przez klienta, jednak zakończenie budowy może mieć miejsce nawet po 2, 3 miesiącach. Biorąc pod uwagę fakt, że domy murowane wznosi się nierzadko długimi latami, różnica jest mocno zauważalna.
Istotną kwestią jest również moment rozpoczęcia budowy domu szkieletowego. W przeciwieństwie do obiektów wznoszonych tradycyjnymi metodami, może on mieć miejsce o każdej porze roku – również jesienią czy zimą. Daje to inwestorowi niemal nieograniczone możliwości związane z rozpoczęciem budowy.
Inne zalety domów szkieletowych
Dlaczego jeszcze opłaca się budować dom szkieletowy? Przede wszystkim ze względu na:
- możliwość realizacji dowolnego projektu – to inwestor decyduje, jaka będzie powierzchnia, rozkład pomieszczeń czy rodzaj zastosowanych rozwiązań i materiałów;
- możliwość dowolnej przebudowy i rozbudowy domu szkieletowego w przyszłości;
- wieloletnią trwałość obiektu, który służyć będzie kolejnym pokoleniem i tym samym okaże się inwestycją długoterminową;
- doskonały mikroklimat we wnętrzach, dzięki któremu każdy domownik będzie mógł cieszyć się wysokim komfortem przebywania w swoim domu.
Pamiętaj – jeżeli chcesz, aby budowa domu szkieletowego była opłacalna, skorzystaj z usług firmy specjalizującej się w tej technologii. W Drewdom pomożemy Ci spełnić marzenia i zapewnimy najwyższą jakość rozwiązań.