zalety domów szkieletowych

Zalety domów z drewna – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wiele osób, które rozważa budowę domu z drewna zastanawia się, jakie dokładnie korzyści przyniesie im takie rozwiązanie. I bardzo słusznie, bowiem inwestując spore oszczędności czy też biorąc kredyt w banku na lata dobrze jest wiedzieć, na co konkretnie się decydujemy i czego możemy się spodziewać. Przedstawiamy zatem najważniejsze zalety domów z drewna, które podbiły serca Polaków!

1. Dom z drewna – zalety w sferze finansowej

Niewątpliwie większość inwestorów ma świadomość, że dom z drewna jest tańszy w budowie, mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego tak jest, przez co zastanawia się, czy niższe koszty nie odbiją się negatywnie na jego wytrzymałości i trwałości. Warto więc wiedzieć, że nawet wysokiej jakości drewno jest tańszym surowcem budowlanym niż cegła czy beton.

Oszczędności w budowie nie biorą się więc z jego niskiej jakości, a po prostu innego charakteru. Ponadto do stawiania każdego budynku używa się odpowiedniego rodzaju drewna, które jest wcześniej właściwie przygotowywane i obrabiane. Dzięki temu zdecydowanie więcej osób będzie sobie mogło pozwolić na własny dom.

Sprawdź ile kosztuje budowa domów szkieletowych!

2. Krótszy czas budowy jako zalety domów z drewna

Bardzo ważne jest również to, że oszczędności podczas budowy domu z drewna biorą się także z krótszego czasu stawiania i wykańczania budynku w porównaniu do innego rodzaju nieruchomości. Wszystko zależy od projektu, parametrów technicznych domu drewnianego i uzgodnień z inwestorem, jednak przeważnie czas jego budowy wynosi około kilku tygodni, co pozwala zaoszczędzić także na kosztach zatrudnienia ekipy budowlanej.

Ponadto większość konstrukcji można stawiać nawet jesienią i zimą, więc w odróżnieniu od tradycyjnych budynków inwestora nie będą trzymały żadne ramy czasowe. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie.

3. Zalety domów z drewna – wytrzymałość i trwałość konstrukcji

Drewno od setek lat znane jest jako naturalny, funkcjonalny i niezwykle solidny surowiec, dlatego świetnie nadaje się do budowy domów. Ważne jest wtedy po prostu, aby projekt został wykonany i zrealizowany przez doświadczoną ekipę profesjonalistów, co zagwarantuje mu należyte bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz trwałość.

Wymienione powyższej cechy są najlepszymi, jakimi charakteryzuje się właściwie wykonany dom z drewna. Zalety mówią same za siebie – będzie on nadawał się do użytku nie przez kilkanaście, ale kilkadziesiąt lat, stwarzając najlepsze warunki do codziennego życia rodziny. Warto też wiedzieć, że w Skandynawii i Kanadzie nadal stoją domy drewniane, które zostały zbudowane ponad sto lat temu.

4. Nowoczesny i ekologiczny dom wykonany z drewna

Niewątpliwe zalety domów z drewna to także fakt, że można je urządzić i wyposażyć w nowoczesne rozwiązania, takie jak choćby rekuperacja czy ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu dom będzie bardziej przyjazny dla środowiska, a inwestorzy z pewnością odczują korzystną zmianę w domowym budżecie przy comiesięcznym płaceniu rachunków. Drewniany dom może więc bez problemu łączyć w sobie klasyczną formę i nowoczesne rozwiązania, muszą one zostać jedynie uwzględnione na etapie wykonywania projektu.

5. Piękny, stylowy, niepowtarzalny dom z drewna – zalety estetyczne

Do jednych z najważniejszych zalet domów z drewna należy również zaliczyć ich stylowy, wyjątkowy i piękny w ponadczasowy sposób wygląd. Tylko one jako element architektoniczny potrafią połączyć w sobie tradycję, sprawdzone i uniwersalne rozwiązania z dużą oryginalnością projektu oraz niepowtarzalnością materiału. To wszystko sprawia, że domy z drewna zawsze są stylowe i modne w możliwie najbardziej klasyczny sposób, pięknie prezentując się w otaczającej je przestrzeni.

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze, ale nie jedyne zalety domów z drewna. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania.

Share this post