ile kosztuje dom szkieletowy

Ile kosztuje dom szkieletowy? Koszt i cena budowy w 2020

Budowa domu drewnianego to w ostatnich latach marzenie wielu osób. Niektórzy decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ mają dość zatłoczonych miast i chcą być bliżej natury – dosłownie i w przenośni. Inni z kolei zawsze pragnęli mieć własny dom, jednak z powodu wysokich kosztów budowy standardowej nieruchomości takie rozwiązanie nie jest dla nich dostępne. To wszystko wpływa na ogromną popularność, jaką cieszą się od kilku lat w Polsce domy szkieletowe. Cena takiej budowy jest znacznie mniejsza, dzięki czemu więcej osób będzie sobie mogło pozwolić na ich budowę, inni z kolei zaoszczędzą spore sumy pieniędzy. Warto więc wiedzieć, dlaczego będzie to korzystna i opłacalna inwestycja, co wpływa na ostateczny kosztorys, w którym zamknie się budowa domu drewnianego oraz jakie rozwiązania są dostępne dla inwestora. Zatem jaki jest koszt budowy domu szkieletowego? Sprawdźmy!

Dlaczego budowa domu drewnianego jest tańszym rozwiązaniem?

Zdecydowaną korzyścią, którą przynoszą domy szkieletowe, jest mniejszy koszt ich budowy. Wpływają na to dwa czynniki – po pierwsze, nieruchomości o drewnianej konstrukcji szkieletowej można postawić dużo szybciej, dzięki czemu oszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze. A po drugie drewno jest zdecydowanie tańszym surowcem, dzięki czemu kosztorys jest dużo mniejszy.

Nie oznacza to jednak, że taki dom będzie mniej solidny czy bezpieczny dla mieszkańców, drewno bowiem od stuleci uznawane jest za wyjątkowo szlachetny, wytrzymały i trwały surowiec. Właśnie dlatego budowa domu drewnianego nie oznacza kompromisu między niższą ceną a jakością, ponieważ otrzymujemy wtedy i jedno, i drugie.

Czynniki wpływające na to, ile kosztuje dom szkieletowy

Wiele osób zastanawiając się, jaki jest koszt budowy domu szkieletowego, wpisuje do wyszukiwarek internetowych hasło „domy szkieletowe cena”, szukając jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak wiedzieć, że ostateczny cennik i kosztorys zależą od tego, na jaki standard wykończenia się zdecydujemy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy cztery możliwe rozwiązania:

  • Stan konstrukcyjny: w 3 tygodnie wykonujemy konstrukcję budynku z drewna zgodnie ze wszystkimi normami (konstrukcja z poszyciem – płyty Mfp 12mm oraz wiatroizolacja, podłoga płyta Mfp 22mm) – jest to najtańsza opcja, ponieważ inwestor bierze na siebie większość prac budowlano-wykończeniowych. Finalny koszt budowy domu szkieletowego może wtedy wynieść  1 500 zł brutto/m2.
  • Stan zamknięty: dom w tym rozwiązaniu jest wykończony przez nas na zewnątrz do miesiąca czasu, zostaje wykończenie domu wewnątrz. W tym przypadku koszt budowy domu kanadyjskiego wynosi 2000 zł brutto/m2.
  • Stan deweloperski: dom w przeciągu 3 miesięcy jest wykończony przez nas na zewnątrz i w środku, zostaje ostatni etap, czyli wykończenie domu pod klucz. Wtedy koszt budowy domu szkieletowego może wynieść 2600 zł brutto/m2.
  • Ostatnią naszą propozycją, która jest zdecydowanie najczęściej wybierana, jest budowa domu drewnianego, który jest wykończony i gotowy do zamieszkania. Finalny koszt budowy domu szkieletowego pod klucz wynosi 3000 zł brutto/m2.

Są to uśrednione ceny, ponieważ ostateczny cennik i kosztorys zależą jeszcze od kilku kwestii.Szczegółowe informacje dotyczące zakresu prac wykonywanych przez nas oraz sposobu wykończenia budynku w każdym z proponowanych stanów domu można znaleźć TUTAJ.

Od czego jeszcze zależy koszt budowy domu szkieletowego?

Na koszt budowy domu szkieletowego pod klucz, a także w pozostałych opcjach wykończenia wpływa jego wielkość. Nie bez powodu jednym z najważniejszych parametrów, które powinien wziąć pod uwagę przyszły inwestor jest współczynnik cena – m2. Zatem zastanawiając się, ile kosztuje dom szkieletowy, warto rozważyć to, jaka powierzchnia byłaby satysfakcjonująca dla nas i naszej rodziny oraz jaki stan wykończenia będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Jedną z najbardziej popularnych opcji jest dom o powierzchni 100 m2, ponieważ jest to już komfortowa przestrzeń zarówno dla pary, która ceni swobodę codziennego życia, jak i dla rodziny z 2-3 dzieci. Świadczy o tym choćby popularność zapytań w internecie w formie haseł „dom szkieletowy 100m2 cena”. Dobrze więc wiedzieć, że koszt budowy domu szkieletowego pod klucz o powierzchni 100 m2 w przeliczeniu na współczynnik cena – m2 wynosi 260 000zł brutto.

Ceny projektów domów szkieletowych

Początkowym etapem, na którym opiera się budowa domu drewnianego, jest stworzenie indywidualnego projektu dla Klienta, który będzie spełniał wszystkie jego potrzeby i wymagania. Zastanawiając się więc, ile kosztuje dom szkieletowy, oprócz samych kosztów budowy, należy również doliczyć koszt wykonania takiego projektu. Jest on bardzo ważny, ponieważ od poprawności jego wykonania w dużym stopniu zależy wytrzymałość, solidność oraz bezpieczeństwo budynku.

Ceny projektów domów szkieletowych ustalane są w oparciu o wymagania i potrzeby Klienta, na które składają się wielkość i powierzchnia domu, stan, w jakim Klient życzy sobie odebrać nieruchomość oraz pozostałe, indywidualne czynniki. Dobrym przykładem będzie już wcześniej wspomniany dom szkieletowy 100m2 – cena standardowego projektu „pod klucz” będzie średnio wynosiła 7 000zł 

Podsumowanie – ile kosztuje dom z drewna?

Jak widać powyżej, koszt budowy domu kanadyjskiego zależy od wielu czynników, choć oczywiście jesteśmy w stanie podać uśrednione ceny i kosztorysy. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad budową własnego domu szkieletowego, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania – począwszy od wykonania projektu, a skończywszy na etapach budowy i finalnym kosztorysie. Zapraszamy do kontaktu.

Share this post